V sobotu 14. listopadu 2009 byla naše jednotka vyslána k požáru budovy u odbočky na Bělkovice ze státní silnice. Požár oznamovala osoba projíždějící kolem v autě. Naše jednotka dorazila na místo jako první. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o planý poplach. Majitel objektu pouze pálil dřevo.

Na místo zásahu přijeli i kolegové z Bohuňovic a ze Stanice Šternberk.

V pátek 2. října 2009 v 18:09 byla jednotka vyslána operačním střediskem HZS Olomouckého kraje k požáru lesa v Bělkovském údolí. Jednotka vyjela v poštu 8 hasičů a na místě zásahu spolupracovala s jednotkou HZS Olomouckého kraje Stanice Šternberk. Jednalo se o požár hrabanky a kořenů na ploše cca 5 x 10 m. V době našeho příjezdu již požár nehořel plamenem. Jednotka provedla rozhrabání a prolití požářiště vodou.

Fotky jsou tentokrát bohužel horší :(

Obraz011.jpg
Obraz013.jpg
Obraz025.jpg
Technická pomoc - odstranění vos

V sobotu 5. září 2009 vyslalo operační středisko HZS Olomouckého kraje jednotku k případu vosího hnízda v rodinném domě v Bělkovicích. Vosy ohrožovaly rodinu s malými dětmi. Hnízdo se nacházelo ve štěrbině zdi z nepálených cihel. Jednotka provedla zacpání přístupu do hnízda hlínou.
V pátek 14. srpna 2009 provedla jednotka likvidaci sršního hnízda v rodinném domě. Sršně ohrožovali obyvatele domu. Sršní hmízdo bylo odloupnuto do igelitového pytle a převzeno do příkopy mezi pole, kde byli sršně opět vypuštěny do přírody.
P8140002.JPG
P8140005.JPG
P8140007.JPG
V pondělí 3. srpna 2009 provedla jendotka ostranění stromu zavěšeného nad cyklostezskou. Jednalo se o téměř polovinu vzrostlého topolu, který se ulomil a zavěsil se do druhého stromu.
P8030001.JPG
P8030002.JPG
P8030009.JPG
POŽÁR STRNIŠTĚ SMĚR VÉSKA

V neděli 2. srpna 2009  ve 23:38 byla naše jednotka vyslána k požáru chaty nebo pole mezi Zeleným křížem a Kartouzskou. Jednotka vyjela s DA12 - A21 Furgon v počtu 1+7. Během cesty k zásahu bylo upřesněno, že se jedná o požár strniště. Vzhledem k tomu, že naše jednotka neměla možnost vyjet cisternou byla přeposlána během jízdy k zásahu k další události. Jednotka měla odstranit strom ležící ve Šternberku přes ulici Na Valech. Na místě jednotka našla pouze větev mimo komunikaci, proto se vrátila zpět na základnu.
Ve středu 15. dubna zasahovala jednotka v mateřské školce. Jednotka provedla likvidaci obtížného hmyzu, který ohrožoval děti na zahradě. Jednotka provedla částečné rozebrání obití altánku a odstranila vosí hnízda, která přemístila mimo zastavěnou oblast obce.
15042009(005).jpg
15042009(008).jpg
15042009(010).jpg
V sobotu 20. září vyjžděla jednotka k úniku plynu v Bělkovicích Na stránce. Během výkopových prací byla narušena domovní přípojka. Jednotka zasahovala spolu s kolegy z HZS ČR Stanice Šternberk. Přivolaný pracovník plynáren provedl opravu potrubí a zastavil únik plynu.
Obraz025.jpg
Obraz026.jpg
Obraz027.jpg
Přípravu netradiční soutěže na Lašťanském koupališti přerušila siréna. Naše jednotka byla vyslána k požáru stohu v Dolanech. Kamarády hasiče z Dolan jsme čekali spíše na koupališti :) Spolu s jednotkami z Dolan a Bohuňovic jednotka provedla uhašení hořícího porostu v okolí stohu. Stoh nebylo možné zachránit, musel se nechat vyhořet.
Příprava k odjezdu

Dolanská cisterna

06092008(002).jpg
23. srpna provedla jednotka na žádost místostarosty obce vyčerpání studny před č.p. 457. Studna byla patrně znečištěna průsakem z dešťové kanalizace po silnýxh deštích.