214 – kopie.jpg
V sobotu 9.9.2017 se pořádal již desátý ročník naší soutěže Setkání hasičů pod názvem "NETRADIČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ O PUTOVNÍ POHÁR MAS ŠTERNBERSKO" .
Letošního ročníku se účastnilo 10 družstev mužů a 6 družstva žen.
V kategorii mužů se na prvním místě umístilo domácí družstvo v čase 4:33, na druhém místě Doltus seniors v čase 4:58 a na třetím místě Topolany v čase 5:07.
V kategorii žen se na prvním místě umístilo domácí družstvo v čase 4:17, na druhém místě družstvo Štěpánova v čase 4:43 a na třetím místě Horka nad Moravou v čase 6:46.

Děkujeme všem družstvům za jejich účast a doufáme, že se Vám u nás líbilo a příští rok opět přijedete.

Děkujeme Martinovi Zatloukalovi za půjčení raftů, pádel a vest od Vodák Sport.
Děkujeme za ozvučení a komentář Haničce Kubíčkové a Mirovi Mašláňovi z Sdh Rataje.
Velké díky patří i všem členům našeho sboru, kteří se na této akci podíleli.
IMG_0612.JPG
V sobotu 10.9.2016 se pořádal již devátý ročník naší soutěže Setkání hasičů pod názvem "NETRADIČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ O PUTOVNÍ POHÁR MAS ŠTERNBERSKO" .
Letošního ročníku se účastnilo 7 družstev mužů a 4 družstva žen.
V kategorii mužů se na prvním místě umístilo domácí družstvo v čase 4:37, na druhém místě Topolany v čase 5:05 a na třetím místě Třebčín v čase 5:39.
V kategorii žen se na prvním místě umístilo družstvo Štěpánov v čase 5:38, na druhém místě domácí družstvo v čase 5:52 a na třetím místě Bohuňovice v čase 6:32.

Popis provedení útoku : Nářadí potřebné k požárnímu útoku si družstva nachystají na základnu na povel rozhodčího. Jeden soutěžící (kapitán) zůstane u základny. Ostatní půjdou na startovní čáru. Po odstartování doběhnou k raftu, kde si obléknou nachystané vesty, musí být zapnutá alespoň jedna přezka. Raft bude ve vodě přivázaný lanem, dojde k nalodění družstva a následné přepádlování bazénu na délku ve vymezeném prostoru, tam bude čekat jeden člen družstva (kapitán), ten se nalodí a přepádlují bazén na délku zpět. Dojde k vylodění, přivázaní raftu, svlečení a odložení vest a pádel na vymezené místo. Pokud se vesta, nebo pádlo bude nacházet mimo vyznačené místo, nebo se dotýkat země bude uděleno 10 trestných sekund. Soutěžící překonají první překážku (prolezení tunelem 80cmx80cm) poté družstvo doběhne k základně a následuje klasický požární útok se sáním z přírodní nádrže (koupaliště) za použití ventilového lanka. Na trati je nutno překonat dvě překážky : podtažení B vedení pod „kolejemi“ a překonání překážky typ ´bariera´. Po sestříknutí terčů je pokus ukončen.
Při nepřekonání překážky nebo nepoužití ventilového lanka bude pokus považován za neplatný, za nepřivázaný raft bude počítáno 20 trestných sekund.

Děkujeme Martinovi Zatloukalovi za půjčení raftů, pádel a vest od Vodák Sport.
Děkujeme za ozvučení a komentář panu Lukáši Pavelkovi z Sdh Dub nad Moravou.
IMG_6500.JPG
Sbor dobrovolných hasičů Bělkovice-Lašťany si Vás dovoluje pozvat na "Setkání hasičů v rámci MAS Šternbersko " Netradiční hasičskou soutěž, která se koná v sobotu 10.9.2016 od 10:00 na koupališti v Bělkovicích-Lašťanech.
Více podrobností v přiloženém souboru.
Akce se koná za podpory obce Bělkovice-Lašťany.
V sobotu 19.9.2015 se pořádal již osmí ročník naší soutěže pod názvem "NETRADIČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ O PUTOVNÍ POHÁR MAS ŠTERNBERSKO" . Tato organizace věnovala na naši soutěž putovní poháry pro muže i ženy.
Letošního ročníku se účastnilo 10 družstev mužů a 5 družstva žen.
V kategorii mužů se na prvním místě umístilo domácí družstvo v čase 4:47 a v kategorii žen také domácí družstvo v čase 6:29.

Děkujeme Martinovi Zatloukalovi za půjčení raftů, pádel a vest od Vodák Sport.
Děkujeme za ozvučení a komentář panu Lukáši Pavelkovi z Sdh Dub nad Moravou.
Děkujeme za pomoc všem členům našeho sboru.
V sobotu 20.9.2014 se pořádal již sedmí ročník naší soutěže, tentokráte pod názvem "NETRADIČNÍ HASIČSKÁ SOUTĚŽ O PUTOVNÍ POHÁR MAS ŠTERNBERSKO" . Tato organizace věnovala na naši soutěž putovní poháry pro muže i ženy.
Letošního ročníku se účastnilo 6 družstev mužů a 4 družstva žen.
V kategorii mužů se na prvním místě umístilo domácí družstvo v čase 4:40 a v kategorii žen také domácí družstvo v čase 5:41.
Děkujeme za ozvučení a komentář panu Lukáši Pavelkovi.

Sponzoři akce : MAS Šternbersko
Obec Bělkovice-Lašťany
Pivovar Litovel
Výsledková listina
V sobotu 14.9. se za deštivého dne konala netradiční hasičská soutěž na našem koupališti.
Soutěže se účastnila tři družstva žen a čtyři družstva mužů.
Obě tyto kategorie vyhrály domácí družstva.
Doufáme, že příští rok bude lepší počasí a přijede více družstev.
Krásná reportáž z naší netradiční hasičské soutěže konané 15.9.2012

V sobotu 15.9.2012. se od 10:00 uskutečnil na koupališti v Bělkovicích-Lašťanech již pátý ročník soutěže s názvem "Netradiční hasičská soutěž".Soutěže se účastnilo 11. družstev mužů a 6. družstev žen. Naši muži se umístili na druhém místě a ženy na prvním místě.

Bylo sice pod mrakem, ale jídla a pití bylo dost, a tak není divu, že se soutěž líbila jak soutěžícím, tak i návštěvníkům, kteří se přišli podívat.Děkujeme sponzorům Olomouckému kraji, obci Bělkovice-Lašťany, Tital Company Czech a mediálnímu partnerovi BLIK.TV. A všem členům za pomoc.
P9152586.JPG
P9152587.JPG
P9152594.JPG
V sobotu 17.9.2011. se od 10:00 uskutečnila na koupališti v Bělkovicích-Lašťanech již čtvrtá soutěž z názvem "Netradiční hasičská soutěž".Soutěže se účastnilo 10.družstev mužů a 4.družstva žen.Na prvním místě se v sečteném čase 3:45 umístili naši muži a přidáváme velikou gratulaci za jejich výkon.Naše ženy se umístili na třetím místě v čase 4:55.
Počasí bylo nádherné, jídla a pití dost, a tak není divu, že se soutěž líbila jak soutěžícím, tak i návštěvníkům, kteří se přišli podívat.Děkujeme sponzorům Olomouckému kraji, obci Bělkovice-Lašťany a mediálnímu partnerovi BLIK.TV. A všem členům za pomoc.
050 – kopie.JPG
057 – kopie.JPG