Hasič zachraňuje starší dámu z hořícího bytu.
"Teď musíte zatnout zuby ,křičí, když ji snáší po žebříku dolů".
"To mušíte žnovu nahoru, já mám zuby na židličce u vany"...   Kreslené

Prosím vás, pomozte mi"! volá večer dívka do telefonu.
"Jeden mladý muž se pokouší vylézt do mojí ložnice"!
"Spojíme vás s policií.My jsme hasiči"
"Ne, ne, nepotřebuji polici, potřebuji delší žebřík! Kreslené

Telefonuje muž hasičům:
"Rychle, okamžitě přijeďte k nám, hoříme!"
"Dobře pane, a jak se k vám dostaneme"?
"Ježíš, to už nemáte ty červený auta"?!?

Malý František říká matce, která soustředěně čte knihu:
"Mamíí hoří  lampa"!
"Lampa nehoří, ale svítí"! odvětí a čte dál.
Po chvíli František pokračuje:
"Mamíí, už svítí i záclony"! Kreslené

Začala hořet policejní stanice.Policajti museli před ohněm utéci na střechu.
Když přijeli hasiči, roztáhli plachtu a policajti začali po jednom skákat.
Ale vždycky, když policajt skočil, hasiči s plachtou uhnuli, a děsně se smáli, když se policajt dole rozmázl.
Až přišel na řadu poslední - náčelník.Ten tušil podraz, tak vytáhl pistoli, namířil na hasiče a povídá:"Mně se vám nepodaří oblafnout!
Ruce vzhůru, plachtu na zem a všichni tři kroky dozadu."
Kreslené
Určeno ženám: Deset důvodů proč chodit s hasičem.
1.Vždy připraven, 2.Mají fajn stříkačky, 3.Vydrží všechno, 4.Dokážou všechno, 5.Neznají strach, 6.Do práce jdou s radostí, 7.Nikdy nezklamou, 8.Zbožňují metal, rock atd..., 9.Nepodvedli by svou manželku, 10.Nesnáší fotbal.
Kreslené
Čerstvě ženatý vedoucí mladých hasičů vychází se svou novomanželkou po svatebním obřadu z kostela. Dva kluci z družstva, kteří vidí mladou paní poprvé se na sebe zašklebí a jeden říká: "Vystrašíme je?,, Druhý se okamžitě rozběhne k novomanželům a křičí : ,, Ahoj tati …...... "
Kreslené
Hasiči založili kapelu. Na první zkoušce se kapelník ptá: " Jak se liší housle od klavíru?" "Klavír déle hoří." Odpoví mladý hasič.
Obrazek
Chlápek se vytahoval před kamarádem, že jeho sestra se přestrojila za chlapa šla k dobrovolným hasičům. Kamarád se diví: "Hele, ale to se musí sprchovat, převlékat a všechno , né?" "No to jo." "A to na to nepříjdou?" "Příjdou..... myslíš, že to někdo řekne?"
Obrazek
V nemocnici hoří. Hasič vběhne na jednotku intenzivní péče, podívá se na pacienty, všichni na přístrojích. Tak zakřičí: "Pořádně se nadechněte, musíme vypnout proud."Kreslené

Odvážní hasiči.
Ve městě došlo k obrovskému požáru. Na místě zásahu jsou požární sbory z širokého okolí. Žár je tak veliký, že hasiči ani nemohou dostatečně blízko k plamenůn, aby mohli hasit. Najednou projede mezi nimi staré hasičské auto s dobrovolnými hasiči. Vyskáčou ven ve vražedném žáru, postříkají se vodou a začnou hasit. O týden později jsou všichni vyznamenáni za hrdinství a při převzetí peněžní odměny se hejtman ptá, co s penězi udělají. Velitel hasičů se usměje a říká: "Nejdřív necháme opravit brzdy."

Stopuje muž o půlnoci v bouřce, takže auta noc nejezdí. Najednou vidí jak se k němu strašidelně pomalu z dálky blíží světla nějakého auta. Po chvíli rozeznává stařičkou hasičskou Avii. Je mu to divné, ale auto je auto a když u něj zastaví tak si nasedne. Chce řidiči poděkovat, ale když se otočí zjistí, že za volantem nikdo nesedí. Strašne se lekne, ale než stačí zareagovat auto se dá zase pomaloučku do pohybu. Muž sedí jako zařezaný, je k smrti vyděšený! Strachy se nemůže ani pohnout. Když se vzpamatuje, rychle otevře dveře, vyskočí ven a utíká pryč. Pořád se ohlíží, bojí se, že auto zrychlí a přejede ho, tak zastaví až v první vesnici. Tam najde ještě otevřenou hospodu a tak jde dovnitř. Objedná si dvojitou vodku a všem tu příhodu vypráví. Všichni jsou z toho vedle, obdivují ho a zároveň litují. Asi za půl hodiny vejdou do hospody dva totálně unavení a zmoklí hasiči. Objednají si grog a rozhlíží se po hospodě. Najednou povídá jeden tomu druhému: "Hele Juro, že je to ten kretén, co si naskočil když jsme tlačili !"

Hlášení velitele hasičů: "Akce skončila úspěšně, neuhořela žádná kráva. Deset se jich utopilo."
Kreslené
"Jeane, pohár vody, prosím." "Zde, pane." "Děkuji, Jeane. Jeanee, další pohár vody, prosím." "Zde, pane." "Děkuji, Jeane. Jeane, ještě jeden pohár vody, prosím." "Zde, pane." "Děkuji, Jeane. Jeane?" "Ano, pane." "Zavolej hasiče. Tohle sami neuhasíme."

Manžel si myslí,že jeho manželka má milence,a tak nečekaně vtrhne domů a v ložnici zařve: "Hóóóří!" Ze skříně se ozva: " Nábytek,zachraňte nábytek...!!! "

Hoří dům,vnikne do něj hasič a vynáší nádhernou dívku. Ta se k němu přitulí a děkuje: ,,Muselo vás to stát mnoho úsilí pro mne dojít.“ ,,Ano,zvláště než jsem přepral čtyři kolegy, co vás chtěli zachránit také!“Kreslené