Prostředky poří

Olomoucký kraj pravidelně podporuje jednotku sboru dobrovolných hasičů Bělkovice - Lašťany a přispívá obci na nákup vybavení jednotky. V letošním roce získala obec příspěvek ve výši 11 500 Kč. Tato částka je v souladu s pravidly dotace 40% celkové ceny. 60% ceny uhradila obec Bělkovice - Lašťany.
V roce 2015 přispěl Olomoucký kraj naší jednotce na nákup elektrického kalového čerpadla a náhradních tlakových lahví. Kalové čerpadlo bude využíváno pro čerpání vody při povodních a doplňování cisteren při hašení požárů. Zakoupený typ čerpadla umožňuje díky použitému typu chlazení elektromotoru vyčerpat vodu až do hladiny pouhých 5 cm. Náhradní tlakové lahve jsou určeny k přetakovým dýchacím přístrojům Dräger. Lahve dvojnásobně prodlouží dobu, po kterou budou moci hasiči v dýchacích přístrojích pracovat. Tlaková láhev má vodní objem 6 l a při tlaku 30 MPa je v ní uloženo 1800l vzduchu. Toto množství vzduchu umožní hasičům pracovat v zakouřeném prostředí téměř 40 minut v závislosti na náročnosti vykonávané práce. Nové tlakové lahve umožní hasičům pracovat v kouři o třetinu doby déle než starší využívající tlak 20 MPa.
SATURN S5

Jednotka SDH obce Bělkovice - Lašťany získala další dýchací přístroje SATURN. Dýchací přístroje získala bezúplatným převodem od České republiky - Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, územního odboru Sokolov. Profesionální hasiči již tyto přístroje nevyužívali, protože přešli na modernější, přetlakové. Pořizovací hodnota převáděného majetku činila 34 063 Kč. Jednotka SDH naší obce přístroje využije pro doplnění stávajících. Některé budou například uloženy v novém dopravním automobilu. Dýchací přístroj je jeden z nejdůležitejších věcných prostředků požární ochrany. Díky ochraně dýchacích cest mohou hasiči provádět zásah uvnitř budov v zakouřeném prostředí. A je to právě kouř, který má nejčastěji na svědomí oběti u požárů. Jednotka SDH naší obce tak bude opět lépe připravena na plnění svých úkolů.
PŘENOSNÁ MOTOROVÁ STŘÍKAČKA PS 12

PŘENOSNÁ MOTOROVÁ STŘÍKAČKA PS 15

Slouží výhradně pro požární sport.
PŘENOSNÁ POŽÁRNÍ STŘÍKAČKA PS 12

KOMBINOVANÁ PROUDNICE TURBO SUPON

PŘIMĚŠOVAČ

KALOVÉ ČERPADLO S PŘÍSLUŠENSTVÍM

PLOVOUCÍ ČERPADLO AMPHIBIO 1000

Agregát je určen jako zásahový technický prostředek požární ochrany používaný zejména k plnění cisternových automobilových stříkaček z přírodního zdroje, k odčerpávání vody ze zatopených prostor a k nouzovému hašení. Dále může být použit v zemědělství, při poruchách vodovodních a kanalizačních sítí, k účinnému provzdušňování nádrží apod. Agregát může čerpat i znečištěnou vodu s nečistotami o velikosti zrna do průměru 15 mm. Je schopen dočerpat až do minimální výšky 20 mm. Může pracovat i bez kapaliny na sucho, aniž dojde k jeho zadření nebo přehřátí.

Čerpadlo je odstředivé, jednostupňové s výtlačným hrdlem o průměru 50 mm zakončené spojkou C52.

Plovák: Kompaktní moderní design, vyroben ze sklolaminátu. Plováky jsou speciálně vyplněny polystyrénovou vložkou tzn., že v případě proražení plováku nedojde k utopení čerpadla.

GALET F1 SA/SF

- vysoce odolná přilba provedená se zaměřením na ochranu zasahujících hasičů proti ohni, nárazu, propíchnutí,
  dýmu a agresivním chemikáliím
- určena pro ochranu při hašení požárů v budovách, tunelech a jiných prostorech, splňuje rostoucí požadavky