Hasičský sport M,Ž

Šotolinové hřiště v Akátí je veřejné hřiště ve vlastnictví obce Bělkovice - Lašťany. Jeho údržbu zajišťuje Sbor dobrovolných hasičů Bělkovice - Lašťany. Jednou z našich povinností je vést kalendář akcí na hřišti. Níže uvádíme prozatím známé využití hřiště.

KALENDÁŘ:

30.4.2017 Atletický den s hasiči
unnamed (13).jpg
unnamed.jpg
V pondělí 28.9.2015 provedli muži sběr odpadků kolem cvičiště.
Děkujeme:)
22221701_10203659294879732_3772389872480739984_n.jpg
Holické kombajn

V sobotu 7.10.2017 se konal šestý ročník soutěže Holické kombajn.
Na této náročné soutěži se nám již dlouhá léta daří umístění na bedně, a tentokráte tomu nebylo jinak.

Ženy 1.místo
Děti - 1.místo Jakub Stanislav - kategorie 6-9 let
Děti - 1.místo Veronika Zdařilová - kategorie 10+
2.místo Nela Zdařilová
Jednotlivci ženy - 10.místo Kája Tošovská, 9.místo Verča Zdařilová, 8.místo Venda Zdařilová, 7.místo Simona Zdařilová, 6.místo Vojta Zdařil, 3. místo Nikol Zdařilová a 1.místo Iva Buriánková.

Jaké úkoly muselo splnit družstvo žen:
Po startu vyběhne první dvojice, cca po 10 metrech budou připraveny barely s vodou. Na každého připadají dva barely. S těmito závodníci doběhnou přes překážku (malá bariéra) k lešení. Závodníci vylezou na lešení a musí vytáhnout jeden připravený barel nahoru. Poté slezou z lešení a předají štafetu. Druhá dvojice vybíhá až je
v předávacím prostoru i druhý závodník z první dvojice. Druhá dvojice má za úkol 4 x převrátit pneumatiku od traktoru (nakladače) a to 2 x vpřed a 2x vzad. Pneumatika po ukončení musí zůstat v dráze (nesmí přesahovat).
Druhá dvojice dostane břemeno (část kmene stromu) a to musí přenést pod překážkou na určené místo.
Poslední dvojice přiběhne k hammer boxu, kde každý z dvojice musí provést 20 ran nahoru a dolů, pak následuje překonání bariéry (okna). Poté soutěžící vbíhají do cíle. Pokus je ukončen, jak poslední z dvojice proběhne cílovou čárou.
V sobotu 16.9.2017 se naše mužské a ženské družstvo vydalo na noční soutěž do Dolan.
Soutěže se účastnilo 16 družstev žen a 27 družstev mužů.
Na družstva čekal požární útok a doplňková disciplína noční nalívačka.
Naše ženy se v požárním útoku umístily na pěkném 5. místě a v noční nalívačce na parádním 1. místě.
Muži v požárním útoku na 18. místě.
20915209_843473859145274_2009494352067796806_n.jpg
V sobotu 19.8.2017 se naše ženské družstvo zúčastnilo pohárové soutěž ve Velké Bystřici.
Obsadily pěkné čtvrté místo v čase 22,40.
IMG_20161001_165911_HDR.jpg
V sobotu 1.10.2016 se naše ženské družstvo zúčastnilo soutěže Holické Kombajn.
Družstvo doplnily dvě členky s Sdh Rataje a jedna členka z Sdh Bohuňovice.
Děvčata obsadila krásné druhé místo. V jednotlivcích se na krásném třetím místě umístila Ivana Buriánková.
Trať byla připravena i pro děti a tam v kategorii 8.-9. let na první místo dosáhl Jakub Stanislav.

Jaké úkoly musely splnit: Po startu vyběhne první dvojice, cca po 10 metrech budou připraveny barely s vodou. Na každého připadají dva
Druhá dvojice dostane břemeno (část kmene stromu) a to musí přenést pod překážkou na určené místo, jako
závaží bude mít tato dvojice po celou dobu pokusu neaktivní dýchací přístroj (nosič + tlakovou láhev). Poslední
dvojice přiběhne k hammer boxu, kde každý z dvojice musí provést 30 ran nahoru a dolů, pak následuje
překonání bariéry. Poté soutěžící vbíhají do cíle. Pokus je ukončen, jak poslední z dvojice proběhne cílovou čárou.
V sobotu 20.8.2016 se naše družstvo žen a mužů zúčastnilo noční hasičské soutěže v Trusovicích.
Ženy obsadily krásné 2. místo v čase 20,84.
Muži obsadili 8. místo v čase 22,38.
13497842_1267014629978235_3824704463974178610_o.jpg
V sobotu 18.6.2016 se naše družstvo žen účastnilo pohárové soutěže v Bohuňovicích.
Soutěže se účastnilo osm družstev žen a sedm družstev mužů.
Naše ženy se v čase 22,02 umístily na pěkném 3. místě.
PA051380.jpg
V sobotu 3.10.2015 se naše družstvo mužů účastnilo netradiční hasičské soutěže Holické kombajn.
Naši muži vybojovali první místo.

Na muže byli připraveny tyto nástrahy :
barely. S těmito závodníci doběhnou přes překážky (malá bariéra a tunel) k lešení. Každý ze závodníků si přiváže
jeden barel k připravenému lanu. Závodníci vylezou na lešení a musí vytáhnout barel nahoru. Poté slezou
z lešení a předají štafetu. Druhá dvojice vybíhá až je v předávacím prostoru i druhý závodník z první dvojice.
Druhá dvojice má za úkol 4 x převrátit pneumatiku od traktoru a to 2 x vpřed a 2x vzad. Pneumatika po
ukončení musí zůstat v dráze (nesmí přesahovat). Poté každý ze závodníků smotá jednu B hadici. Tu uloží do
připraveného boxu (hadice musí být smotána tak, že se koncovka nesmí dotýkat země), jako závaží bude mít
tato dvojice po celou dobu pokusu neaktivní dýchací přístroj (nosič + tlakovou láhev). Poslední dvojice přiběhne
k hammer boxu, kde každý z dvojice musí provést 30 ran nahoru a dolů, pak následuje překonání bariéry. Poté
V sobotu 23.8.2014 se naše družstvo žen účastnilo noční soutěže v Trusovicích.
Obsadili krásné druhé místo.
V neděli 29.6.2014 strávilo naše smíšené sportovní družstvo na netradiční soutěži v Těšeticích.
Soutěže se účastnilo 12 družstev.

Museli se poprat s plavbou na raftech, vypitím tupláku piva a nakonec s požárním útokem.
Naše družstvo se úkolu zhostilo více než dobře a v konečném hodnocení obsadila výborné první místo v čase 1:43:98.
Účast: Aleš Spáčil, Jan Hynek, Zdeněk Černoušek, Evžen Stanislav, Lenka Zatloukalová, Mila Stanislavová
V sobotu 7.6.2014 se naše smíšené družstvo vypravilo na netradiční soutěž Univerzální hasič do Topolan.
Nikdo nevěděl co při požárním útoku bude dělat, jelikož si každý musel vytáhnout pozici na které poběží.
Dále byly na trati postaveny překážky pro proudaře.
Naše družstvo obsadilo krásné třetí místo.
Účast: Siegelová Radka, Zatloukalová Lenka, Stanislavová Mila, Spáčil Aleš, Rychlý Marek, Stanislav Evžen.