V sobotu 3.12.2015 se na naši valné hromadě u Dočkalů předávala vyznamenání.

Čestné uznání OSH obdrželi Jiří Zdařil a Jan Hynek.
Ocenění za zásluhy obdrželi Vladimír Sznajder a Jaroslav Látal.
20161203_185402_Burst07.jpg
20161203_185502_Burst05.jpg
Dne 10.3.2014 se naši členové výboru SDH účastnili zasedání zastupitelstva naší obce.
Při této příležitosti jsme předali našemu starostovi obce Davidu Berkovi Čestné uznání OSH, místostarostovi Václavu Zrůstkovi a řediteli ZŠ Lubomíru Sklenářovi čestné uznání SDH.
Mnohokrát děkujeme za spolupráci.
004.jpg
007.jpg
V sobotu 10.12.2011 na naší valné hromadě byly oceněno pět našich členů vyznamenáním Za Příkladnou Práci.
Věra Stanislavová
Stanislava Obšilová
Vladimír Sznajder
Jaroslav Látal
František Herold
Bratr Jan Balut - obrázek

Na Výroční valné hromadě 8.12.2007 bylo udělena panu Janu  Balutovi MEDAILE-ZA MIMOŘÁDNÉ ZÁSLUHY.

Pan Jan Balut byl členem SDH Bělkovice-Lašťany od roku 1949.
Během své činnosti zastával řadu funkcí, komisaře účtu, osvětového referenta, revizora, strojníka.Byl dlouholetým starostou SDH Bělkovice-Lašťany, poprvé v letech 1967-1983, a podruhé od roku 1988-1999.
Tuto funkci vykonával svědomitě a SDH pod jeho vedením získala na vážnosti nejen v obci.
Jako starosta se účastnil různých jednání tehdejšího Svazu požární ochrany.
Funkce starosty se v roce1999 vzdal ze zdravotních důvodů,ale i nadále se účastnil společenských akcí pořádaných SDH Bělkovice-Lašťany.
Svým přístupem a dobrovolnou prací je vzorem pro mladší generace.(Výbor SDH Bělkovice-Lašťany)
Na Výroční valné hromadě 8.12.2007 jsme udělili medaile svatého Floriána:
Sestře Miloslavě Sznajderové
Sestře Květě Šmídové
Sestře Drahomíře Heroldové
Sestře Marii Balutové
Bratru Janu Spáčilovi
Bratru Svatoplukovi Zeiskovi
SESTRA MARIE BALUTOVÁ - obrázek

Ve středu 12.května bylo na zámku v Přibyslavi uděleno Marii Balutové nejvyšší vyznamenání Sdružení Hasičů Čech, Moravy a Slezska TITUL - ZASLOUŽILÝ HASIČ.

Paní Marie Balutová je členem sboru Bělkovice-Lašťany od roku 1950, kdy jí bylo 19.let.
Dlouho cvičila za družstvo žen a v roce 1964 začala vést kroužek mladých hasičů, se kterými dosáhla velmi dobrých výsledků i na krajských soutěžích.
Od roku 1982 byla členkou Výboru mládeže v Bělkovicích-Lašťanech a následovala funkce vedoucí Výboru pro Olomoucký okrsek.Tuto funkci vykonávala do roku 1996.Od tohoto roku vychovávala nové vedoucí a v roce 2000 funkci Vedoucí mládeže ukončila a předala mladší kolegyni.
Paní Marie Balutová zasvětila celý svůj život SDH Bělkovice-Lašťany a svou obětavou a dobrovolnou prací je vzorem pro nás všechny a za to jí patří velké poděkování.(Výbor SDH Bělkovice-Lašťany)