DĚTSKÝ DEN NEJEN SE SLOŽKAMI IZS

22310691_10203662947931056_5652681948271079116_n.jpg
V neděli 8. října 2017 proběhl na hřišti "V akátí"„Dětský den nejen se složkami IZS“, který pořádal Sbor dobrovolných hasičů Bělkovice - Lašťany ve spolupráci s obcí Bělkovice-Lašťany. Tento den byl určen nejen dětem, ale i dospělým.

Program byl opravdu pestrý. Děti po přihlášení absolvovali jízdu zručnosti s ověřením znalostí dopravního provozu a následně byli odměněni nejen perníkovou medailí, ale i dalšími drobnostmi. Díky účasti profesionálních hasičů ze stanice Šternberk se bylo možno podívat na zásahový vůz a jeho vybavení. Hasiči nejen předváděli vybavení, ale i odpovídali často na dotazy. Dalším účastníkem byla Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, která v sanitce předváděla resuscitaci nejen na dospělé figuríně, ale i na figuríně dítěte. Tuto resuscitaci a její správný postup si vyzkoušelo mnoho dětí i dospělých. Nedílnou součástí akce byla Městská policie Olomouc, která odpovídala na dotazy, bylo možné si vyzkoušet střelbu na laserové střelnici a skládání nábojů. BESIP na akci přispěl opileckými brýlemi, které si lidé nasadili a museli projet na šlapacích autech vytýčenou dráhu. Výborné bylo i zázemí a občerstvení.

Ač počasí moc nepřálo, zúčastnilo se této akce přes padesát dětí a mnoho dospělých z naší obce i okolí. Jsme rádi, že akce byla nejen zpestřením víkendu, ale snad i prevencí a přispěla tak ke zvýšení bezpečnosti chování lidí v silničním provozu i v životě. Určitě se budeme snažit takovou akci zopakovat i v příštím roce a už teď se moc těšíme na vaši účast. Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem složkám, které se této akce účastnili.
11.10.2017 19:46:14