DSC_0449.JPG
Ve čtvrtek 30. listopadu 2017 se naše jednotka zúčastnila taktického cvičení okrsku Pod Jedovou. Cvičení se uskutečnilo v areálu bývalé pily v Bohuňovicích. Námětem byl požár vícepatrové budovy se záchrannou osob ze zakouřených prostor. Zapojily se jednotky Bělkovice - Lašťany, Bohuňovice, Dolany, Štarnov, Trusovice. Naše jednotka v rámci cvičení měla za úkol vytvořit útočné vedení do poschodí, vyhledat a zachránit pohřešované osoby.
03eh1ksb7g_1200.jpg
ANKETA DOBROVOLNÍ HASIČI ROKU

3. MÍSTO

Jednotka SDH obce Bělkovice – Lašťany
V sobotu 18.11.2017 se uskutečnil druhý ročník okrskové uzlovací soutěže v místní sokolovně.
Soutěže se zúčastnila čtyři družstva mladších žáků a pět družstev starších žáků.
Olomoucký kraj pravidelně podporuje jednotky sboru dobrovolných hasičů (dále jen „SDH“) obcí a přispívá jim na zajištění akceschopnosti. Jednotka SDH obce Bělkovice – Lašťany se i letos ucházela o získání krajské dotace. V tomto roce se naší obci podařilo získat dotaci ve výši 71 000,- Kč.